Начало ВЕСТИ Голяма българска победа! Ударихме олимпийския шампион Бразилия

Голяма българска победа! Ударихме олимпийския шампион Бразилия

185
Сподели

Националният отбор на България по волейбол победи олимпийския шампион от Рио 2016 година Бразилия с 3:2 гейма в мач от Лигата на нациите, който се игра във Варна. Над 4500 зрители създадоха невероятна атмосфера в ДКС в морската ни столица, а за доброто настроение както винаги се погрижиха изключителните Теди Джорджо, Тони Стоянов и DJ IVO Bat Not.

Това е втори пореден успех за нашите национали, които в събота разбиха Канада с 3:0 гейма. България вече има 5 победи и 7 загуби от началото на турнира Лигата на нациите. Любопитното и куриозно е, че Бразилия записа изненадваща трета поредна загуба (и трите във Варна) и общо четвърта от старта на надпреварата.

Валентин Братоев стана най-резултатен за България с 14 точки (1 ас, 1 блок, 46% ефективност в атака), а Светослав Гоцев добави още 12 точки (3 блока, 69% ефективност в атака). Разалин Пенчев (1 блок, 66% ефективност в атака) и Виктор Йосифов (1 ас, 3 блока, 70% ефективност в атака) добавиха по 11 точки.

Уолъс Де Соуса се отличи 22 точки (52% ефективност в атака) за Бразилия, а Маурисио Боржеш добави още 12 точки.